Simba
Simba er en rolig og kosete katt som ønsker å være sammen med deg. Han adopteres som innekatt.
Hann
2014
Innekatt
Store og rolige
Ja
–
Hei!
Jeg heter Simba og er en veldig kosete katt som er på jakt etter mitt for-alltid-hjem. Om du ønsker deg en rolig og superkosete katt, er jeg katten for deg. Jeg elsker å bli kost og børstet, og liker veldig godt at du koser meg i ansiktet. Det idéelle er om jeg får ligge ved siden av deg når jeg blir kost eller børstet da jeg ikke er så glad i å ligge på fanget.
Selv om jeg ikke leker så veldig mye lenger, hender det at jeg får ånden over meg. Da liker jeg godt om du leker sammen med meg, gjerne med en fiskestang der jeg kan jakte, men jeg kan også leke alene med en ball o.l. Siden jeg er en rolig katt, bruker jeg hverken klør eller tenner under kos eller lek.
Når du kommer hjem, møter jeg deg gjerne i døra og vil helst ha kos med én gang. Jeg trives med å være sammen med deg og vil gjerne være der du er. Når det kommer nye mennesker på besøk, kan jeg være litt redd og sjenert i starten, men kommer som regel frem for kos senere. Jeg er ikke så glad i å være alene og vil helst være der du er.
Jeg er generelt ganske rolig og godtar det meste, men jeg sier ifra når jeg er misfornøyd med noe. Da kan jeg hvese eller mjaue til deg, men jeg bruker ikke tenner eller klør. Du kan løfte meg om det er absolutt nødvendig, men jeg er ikke noe glad i det og sier ifra om dette. Jeg er heller ikke noe glad i at du tar på potene mine, men jeg tolerer det i små mengder.
Plutselige høye lyder og bevegelser er litt skumle, og jeg kan derfor skvette og bli litt redd. Jeg er heller ikke så glad i støvsugeren. Siden jeg trives best når det er rolig rundt meg, passer jeg best i et hjem uten barn eller med store, rolige barn. Jeg har ikke vært så mye sammen med hunder, og det er derfor uvisst hvordan jeg vil fungere sammen med dem. Fosterhjemmet mitt tror dette vil gå fint å bo sammen med andre katter så lenge vi får en rolig og riktig introduksjon.
Siden jeg er en rolig og voksen katt, er jeg ikke så interessert i å rote i plantene dine. Møbler får også stå i fred, spesielt så lenge jeg har tilgang til klorestativ. Jeg synes heller ikke det er gøy å dytte ting ned fra bord eller hyller. Jeg er en rolig katt som helst vil kose fremfor å bite eller klore.
Jeg trenger litt hjelp med å ta vare på pelsen min og trenger derfor å bli børstet nesten daglig. Heldigvis elsker jeg dette. Grunnet nyreproblemer må jeg gå på spesialfôr. Jeg kan tolerere å være i transportbur, men det kan hende du får høre det når bilen er i bevegelse. Jeg er ellers rolig i buret, bevegelsen er bare litt skummel.
Jeg ønsker meg et hjem der jeg får mest mulig kos og kvalitetstid. Jeg kan være litt forsiktig i begynnelsen, men blir fort en koseklump som ligger ved siden av deg og maler. Jeg er veldig glad i mennesker og ønsker å bo med noen rolige voksne som vil tilbringe tid med meg.
Simba er kastrert, chippet og vaksinert. Vi tar et adopsjonsgebyr på 2500,-
Har du et trygt og godt hjem som passer for Simba? Ta kontakt på katt@dooa.no
Hvis ikke Simba virker å være rette katten for deg, se https://dooa.no/dyr-til-adopsjon for våre andre katter som venter på sitt for-alltid-hjem.