Skip to main content

Frivillig jobb med dyr

Vi har fire dyregrupper som er organisert litt forskjellig. Hos oss er frivillig jobb med dyr en administrativ rolle. Trykk inn på dyregruppene for å lese mer om hvordan de er organisert, og hva slags oppgaver du kan få som frivillig i en dyregruppe.

Smådyr

Katt

Fugl

Hund

Hjelpesenter

Frivillig jobb med dyr

Vi har organisert oss inn i fire dyregrupper. Det er smådyr, katt, fugl og hund. Når du har en frivillig jobb med dyr blir du knyttet til en dyregruppe, der du har en administrativ rolle. Du blir en viktig del av dyrets støtteapparat! Det varierer litt mellom dyregruppene hva man har som oppgave, men det viktigste er at man fungerer som kontaktpunkt for fosterhjemmet som har daglig ansvar for dyret.

Du kan lese litt om de forskjellige rollene på denne siden, og melde deg som frivillig ved å fylle ut skjemaet som ligger nederst på siden.

Vil du ha en frivillig jobb med dyr?

.. men er usikker på hva som passer for deg? Send gjerne e-post til vår frivilligkoordinator: frivillig@dooa.no

Vi har ikke mulighet til å ta i mot elever til Operasjon Dagsverk (OD), praksisplasser eller liknende programmer for elever under 18 år. Om du ønsker å jobbe med dyr, anbefaler vi deg å undersøke hos andre organisasjoner.

Bli med som del av støtteapparatet til dyret fra de kommer til oss og til de blir adoptert!

Hva ser vi etter i frivillige

  • Flinke folk!
  • Engasjement
  • Datakunnskap
  • Ikke ha telefonskrekk
  • Ha litt tid i hverdagen du kan sette av