Evita (Reservert)
Evita er en forsiktig kosejente som ser etter et rolig og forutsigbart hjem med eller uten eldre barn som forstår de må være forsiktige og tålmodige, og gjerne til et hjem med katt. Hun har vært likegyldig til hund tidligere. Evita har «wobbly cat syndrome» som innebærer at hun må være innekatt, og i en bolig tilpasset hennes behov.
Hunn
2024
Innekatt
Eldre og forsiktige
Ja
Mest sannsynlig
Hei på deg, jeg heter Evita!
Jeg er en forsiktig kosejente som nå er på jakt etter mitt for-alltid-hjem. Jeg er en nydelig hunnkatt som elsker å stryke meg rundt beina dine, og å være tett på menneskene mine. Jeg følger deg gjerne rundt i hjemmet og har et rikt verbalt språk og lager mange ulike, sjarmerende lyder for å uttrykke meg. Jeg er både trygg og litt forsiktig av natur og trenger derfor litt tid og forutsigbarhet for å føle meg helt komfortabel.
Jeg er veldig glad i kos og lar meg bli klappet både på kroppen og magen. Men selv om kos er deilig, er jeg ikke helt der enda at jeg legger meg i fanget ditt. Jeg kan også bli løftet, men foretrekker korte løft fremfor å bli båret rundt. Klørene mine kan du klippe, selv om jeg ikke er så begeistret for det, og pelsstellet ordner jeg selv med regelmessige kattevasker.
Jeg har noe som heter «wobbly cat syndrome» som gjør at jeg kan være litt ustø i bevegelsene. Dette påvirker hverken livskvaliteten eller den forventede levetiden min, men det innebærer at jeg må være innekatt i et trygt og tilrettelagt hjem, uten høye klatremøbler jeg kan falle ned fra.
Leking er noe jeg har fått dreisen på over litt tid. Da jeg kom til fosterhjemmet mitt, var jeg ikke leken i det hele tatt, men nå har jeg begynt å leke litt med små mus. Noen ganger kan lek bli litt overveldende, så da gjemmer jeg meg litt under sofaen til jeg har samlet meg litt. Etterpå kommer jeg frem igjen.
Jeg er relativt sosial og imøtekommende, men får dere besøk, tar det nok litt tid før jeg kommer frem for å hilse. Selv om jeg er relativt trygg, kan jeg også skremmes av høye lyder.
Jeg har greid meg ute over lengre tid før jeg ble funnet og var derfor ganske tynn når jeg kom til fosterhjemmet mitt, men nå begynner jeg endelig å legge på meg. Jeg er matglad, og gamle vaner sitter fortsatt i, så jeg kan av og til være litt rask med å forsyne meg av mat eller søppel som står fremme.
Jeg er flink til å bruke klorestolpen min, og selv om jeg prøver å kvesse klørene av og til på møbler, forstår jeg raskt hvilke grenser dere setter når jeg blir snakket rolig til. Ellers er jeg flink frøken når det gjelder å bli satt i transportburet mitt. Dere kan lokke meg inn med godbiter eller litt mat, eller dere kan løfte meg forsiktig inn. Bilkjøring liker jeg derimot ikke, men det finnes visst noe som heter Bonqat (eller lignende produkter) som hjelper meg å roe ned før kjøreturen.
Evita er kastrert, chippet og vaksinert. Vi tar et adopsjonsgebyr på kr. 1600,-
Kan du tilby Evita et godt liv innendørs med å tilpasse boligen etter hennes behov og sørge for at boligen er sikret så hun ikke kommer seg ut, ta kontakt på katt@dooa.no
Hvis ikke Evita virker å være rette katten for deg, kanskje noen av våre andre katter er det? Vi har innekatter og utekatter. Disse kan du lese om her: https://dooa.no/dyr-til-adopsjon/